Czy mogę przytyć po Euthyroxie?

Dzień dobry... Miałam robione badanie TSH, wyniki są dobre nie mam niedoczynnośći i nadczynności wynik 2,0643. Ale USG tarczycy wykazało dwa guzki. Dostałam skierowanie do szpitala na biopsję guzków tarczycy. Lekarz rodzinny tymczasowo przepisał mi tabletki Euthyrox 25 by jak to powiedział guzki nie rosły, chmm.. Proszę mi powiedzieć czy ja po tych tabletkach nie przytyje.. Mam 58 kg i 162 cmm Zależy mi by nie przytyć.. Pozatym codziennie ćwiczę i dobrze się odżywiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam, proszę trzymać się wytycznych lekarza. Zazwyczaj problemy z metabolizmem dotyczą pacjentów chorych na niedoczynność, u których następuje poprawa tego stanu po Euthyroxie, a w efekcie – powrót do prawidłowej masy ciała. Proszę zapoznać się z wypowiedziami naszych ekspertów – dietetyków: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przy-niedoczynnosci-tarczycy-zawsze-sie-tyje. Ewentualne wahania wagi ciała mogą świadczyć o niewłaściwie dobranej dawce leku, a nie o jego skutku ubocznym. Na potwierdzenie moich słów opinia naszego eksperta, proszę się z nią zapoznać: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-stosowanie-leku-euthyrox-moze-powodowac-tycie. Przyjmowanie Euthyroxu jest konieczne w przypadku, gdy pojawią się guzki na tarczycy – należy je bezwzględnie leczyć, zaś przebieg i metoda leczenia zależne są od ich charakteru. Zachęcam do lektury naszego artykułu, wyjaśniona w nim została istota guzków tarczycy: https://portal.abczdrowie.pl/guz-tarczycy-charakterystyka-zmiany-lagodne-rak-tarczycy-leczenie. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.