Czy mogę robić przerwy w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych?

Czy mogę przyjmować tabletki antykoncepcyjne w następujący sposób: 2 miesiące przyjmuję, 2 miesiące przerwy, 2 miesiące przyjmuję, 1 miesiąc przerwy, itp.? Oczywiście po przerwie tabletki zaczęłabym przyjmować od pierwszego dnia cyklu. Czy można w taki sposób przyjmować pigułki? Czy może to mieć wpływ na zmniejszenie skuteczności preparatu C***? Czy mogę być pewna, że od momentu przyjęcia pierwszej tabletki, chroni mnie ona przed ciążą? Z niecierpliwością czekam na odpowiedź. Pozdrawiam syrenka

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie jest to schemat zalecany, jednak jeśli nowe opakowanie będzie Pani rozpoczynać pierwszego dnia miesiączki, ochrona w czasie stosowania tabletek powinna być pełna (pomijając ostatni tydzień przed odstawieniem danego opakowania).