Czy mogę schudnąć przynajmniej 5 kg w miesiąc?

Mam 13 lat, ważę 57 kg, mierzę 160 cm i nie za bardzo mi to odpowiada, a szczególnie,  że teraz od września idę do gimnazjum. W tym gimnazjum jest tragicznie, bo dziewczyny nie wyglądają jak 13, 14, 15-latki tylko jak 25-latki i się bardzo przejmuję, że jak nie schudnę przynajmniej 5 kg w miesiąc to te ,,damesy " będą się ze mnie naśmiewać z powodu mojego wyglądu. Jakiś tydzień temu stosowałam dietę białkową, tylko że to w ogóle nie pomagało. Nie jadłam słodyczy, ani słonych rzeczy, jedynie piłam mleko 1,5% lub jadłam jajka sadzone na śniadanie i kolację, a obiad jadłam normalnie, tylko że popijałam wodą albo jakimś sokiem własnej roboty, ale nic nie pomagało, cały czas waga stała w miejscu. Trochę się dziwię bo u mnie w rodzinie nikt nie jest otyły, jedynie wujek, ale on jest mężem siostry mojej mamy. Z bliskiej rodziny to nikt nie jest otyły. Więc co mam zrobić, aby schudnąć przynajmniej 5 kg (no może nawet 8 kg) w miesiąc?
13 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 22,3 i wykracza poza 75 centyl. Oznacza to, że Twoja masa ciała mieści się w granicach szerokiej normy, ale kwalifikowana jest jako ,,tendencja do nadwagi'' . Powinnaś zatem zadbać o to, by nie dopuścić do nadwagi, ponieważ nie sprzyja ona zdrowiu, a nie z powodu koleżanek z gimnazjum, które zawsze znajdą sobie powód do zaczepek. Postaraj się nie przejmować ich opiniami i pomyśl o własnym zdrowiu i samopoczuciu, które powinno się poprawić dzięki zdrowej diecie i ćwiczeniom.

Na początek powinnaś wiedzieć, że w tym wieku nie możesz się odchudzać na własną rękę, ponieważ jesteś za młoda na restrykcyjne diety. Dieta białkowa nie jest odpowiednia dla dzieci i młodzieży. Twój organizm rozwija się teraz i powinnaś mu dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a nie samego białka. Twoja dieta powinna być urozmaicona, tak by dostarczała wszystkich witamin i składników mineralnych, inaczej źle odbije się to na Twoim zdrowiu i urodzie.

Zapoznaj się z poniższymi artykułami oraz piramidą żywienia, dzięki którym dowiesz się jak wyeliminować swoje błędy żywieniowe i jak się zdrowo odżywiać:

http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Unikaj słodyczy, żywności fast food, słonych przekąsek, słodzonych napojów, tłusych sosów, serów i mięsa, potraw mącznych.
Jedz regularne posiłki 4-5 razy dziennie.
Wybierz jakiś rodzaj aktywności fizycznej i ćwicz regularnie w miarę możliwości.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w nowej szkole:-)