Czy mogę sobie zrobić brwi permanentne o odstawieniu leku na zakrzepicę?

Witam jestem po krótkim czasie po zakrzepicy ale dalej przyjmuje leki xarelto prawdopodobnie do kwietnia /maja i mi odstawi lekarz . Mam takie pytanie czy mogę sobie zrobić brwi permanentne oczywiście po postawieniu leku i czy będę mogła chodzić na solarium ?

Solarium jest przeciwwskazane, ponieważ zwiększa ryzyko występowania złośliwych zmian skórnych. Pytanie odnośnie leczenie antykoagulacyjnego proszę zadać lekarzowi prowadzącemu, z punktu widzenia medycyny estetycznej po odstawieniu leku nie ma przeciwwskazań (aczkolwiek absolutnie proszę samowolnie nie odstawiać Xaretlo po to, aby zrobić makijaż permanentny).

Dzień dobry, jeśli lekarz prowadzący zadecyduje, że leki można odstawić to po minimum 2 tygodniach od odstawienia można wykonać makijaż permanentny brwi. Jeśli będzie już Pani posiadaczką makijażu to należy wtedy unikać opalania, w tym również solarium. Promienie mogą powodować, że makijaż będzie trzymał się krócej a w najgorszym wypadku narazi się Pani na niepożądane odbarwienia, co bardzo ciężko jest później skorygować poprzez nałożenie nowego koloru. W takiej sytuacji może trzeba będzie wykonać zabiegi usuwające makijaż, bo napewno nie chciałby Pani chodzić z zielonymi czy też granatowymi brwiami. Zabiegi laserowe to również duży wydatek finansowy i ból. Zabiegi usuwające wykonuje się raz w miejscu i bardzo często nie jest to jedno spotkanie. Proszę mieć to na uwadze i po wykonanym zabiegu makijażu permanentnego stosować się do zaleceń osoby wykonującej zabieg.

Pozdrawiam serdecznie