Czy mogę stosować miód naturalny połączony z cynamonem cejlońskim?

Witam, Ostatnio często czytam o cudownym środku jakim jest miód naturalny połączony z cynamonem cejlońskim. Odchudza, poprawia samopoczucie, wspomaga uzdrawia itp... Stosowanie:łyżka na czczo i łyżka przed snem. Mam 53 lata czy pomogę sobie czy zaszkodzę Pozdrawiam

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Miód z cynamonem to bezpieczna mieszanka, o ile nie choruje Pani np. na cukrzycę. Miód generalnie ma właściwości antybakteryjne, wskazane przy gorszej odporności, cynamon ma działanie przeciwzapalne. Nie oczekiwałabym jednak na jakieś magiczne właściwości takiej mieszanki, choć smakowo będzie pewnie super ;-)

Dla zdrowia i zrzucenia kilogramów polecam raczej zmianę nawyków żywieniowych i aktywność fizyczną.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka