Czy mogę stosować kurkumę przy tych problemach z żołądkiem?

Dzień dobry. Mam 28 lat jestem po badaniu kolanoskopi i gastroskopi okazało się że mam bakterie helicobacter pyroli i dwie nadżerki. Natomiast w kolanoskopi wyszło zapalenie odbytu. Jestem już po leczeniu pyrela, czuję się o wiele lepiej. Biorę jeszcze polprazol po przebudzeniu i przed snem czopki asamax 500. Codziennie rano miele jedna łyżkę siemienia lnianego złotego wsypuje do tego pół łyżeczki mielonej kurkumy i szczyptę pieprzu. Zalewam gorąca woda i wypijam po pół godziny. Czy mogę stosować takie połączenie siemienia z kurkuma przy moich dolegliwościach bardzo proszę o informację. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

badania pokazują, że kurkuma działa pomocniczo w dolegliwościach układu trawiennego – jest bakteriobójcza (niszczy aż 65 szczepów bakterii), a przy tym wspomaga regenerację śluzówki w układzie pokarmowym. Zatem wszystko wskazuje na to, że kurkuma może być stosowana w Pańskich dolegliwościach związanych z infekcją H. pylori, a także licznymi nadżerkami śluzówki, zwłaszcza, że kurkuma ma także działanie przeciwzapalne.

Więcej informacji na temat działania kurkumy odnajdzie Pan w naszym artykule: https://zywienie.abczdrowie.pl/wlasciwosci-kurkumy-dziala-antynowotworowo-wzmacnia-odpornosc-chroni-serce-poprawia-prace-mozgu.

Natomiast dyskusyjne jest spożywanie jej w połączeniu z naparem z siemienia lnianego – jeśli pija je Pan na czczo, to kurkuma z pieprzem może podrażniać przewód pokarmowy. Raczej wskazane byłoby stosowanie mieszanki tych przypraw po posiłku – o dowolnej porze, byle tylko nie było to na czczo.

Być może zainteresuje Pana także ten materiał: https://zywienie.abczdrowie.pl/dieta-na-zoladek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.