Czy mogę stosować ten lek jako zamiennik?

Witam, miałem przepisany od lekarza lek Mesopral 0,04 g, zażywałem 1 tabletkę raz dziennie. Skończyłem całe opakowanie, ale w swojej apteczce mam jeszcze Helides 20 mg. Z tego co widzę, substancja czynna jest ta sama. Czy zamiast kupować kolejne opakowanie Mesopral mogę zażywać Helides zamiast Mesopral? I ze względu na to, że Helides jest w dawce 20 mg, a Mesopral miałem w dawce 40 mg, to czy mam zażywać 2 tabletki Helidesu zamiast jednej? Czy nawet pomimo tego, że dawka jest mniejsza, mam pozostać przy jednej tabletce dziennie? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

Może Pan przyjmować inny preparat zawierający tę samą substancję czynną. Jeżeli lekarz zalecił 40 mg to proponuję utrzymanie właśnie tej dawki (czyli 2 tabletek 20 mg).