Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę w ten sposób zażyć tabletkę antykoncepcyjną?

Przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne pół roku. Odstawiłam je, gdyż były mi one na pewien czas niepotrzebne. I teraz mam pytanie - czy, jeżeli miesiączka ma się pojawić u mnie około 19 grudnia, to czy mogłabym zamiast czekać na nią i na przyjęcie pierwszej tabletki, wziąć tabletkę po prostu wcześniej i przesunąć miesiaczkę? Zależy mi na tym, aby właśnie na dni około 19 grudnia miesiączki nie było. Czy mogę tak postąpić?

KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

To, co chciałaby Pani zrobić, jest odstępstwem od schematu i trudno powiedzieć, jaka w takiej sytuacji będzie skuteczność antykoncepcji! Najprawdopodobniej skuteczność antykoncepcji nie będzie obniżona, ale trudno to ocenić... Dobrze by było, gdyby przez 7 pierwszych dni zażywania pigułek, zastosowała Pani dodatkową antykoncepcję. Może jednak poczeka Pani na miesiączkę - z dużym prawdopodobieństwem krwawienie będzie krótsze niż zwykle pod wpływem hormonów z pigułek.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy