Czy mogę wykluczyć już ryzyko ciąży?

Cześć!! mam bardzo ważne pytanie i potrzebuje jak najszybszej odpowiedzi! Uprawiałam seks lecz zabezpieczenie nie zdało egzaminu. Do wytrysku jednak nie doszło. było to dobę przed przewidywaną miesiączką ( miesiączkuje regularnie) i w dzień przewidywany faktycznie dostałam miesiączki. Czy więc wyklucza to potencjalną ciążę?
KOBIETA, 20 LAT 3 miesiące temu

Dzień dobry,

Tak, ciąża jest wykluczona.

Miała Pani stosunek płciowy w dni niepłodne.

Proszę pomyśleć o antykoncepcji,która zapewni komfort psychiczny.

Również proszę przeanalizować dlaczego zabezpieczenie nie zdało egzaminu...

Może postępowanie z tym rodzajem zabezpieczenia nie było zgodne z zaleceniami producenta.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska