Czy można już napewno wykluczyć ciążę?

Testy ciążowe 14 i 19 dni po stosunku o czułości 10 mlu/ml negatywne. 23 dni po stosunku miesiączka która przyszła w terminie i ze skrzepami. Niecałe 2 tygodnie później zdjagnozowano u mnie zakażenie układu moczowego,miałam przepisany na 7 dni antybiotyk cipronex i probiotyk enterol. 52 i 53 dni po stosunku powtórzyłam testy i wyszły negatywne. Czy to potwierdza brak ciąży?
KOBIETA, 20 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Duża liczba testów ciążowych(wykonanych zgodnie z instrukcją na opakowaniu), typowa miesiączka w terminie, wykluczają ciążę.

Jeśli kiedykolwiek będzie chciała Pani wykonywać testy ciążowe,to warto wykonać jeden test ciążowy z krwi, w laboratorium. Taki test daje 100 % pewność.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska