Jakie jest więc ryzyko ciąży w mojej sytuacji?

Dzień dobry, Proszę o ocenę ryzyka ciąży w mojej sytuacji: Miałam okres od 6 do 9 lutego. 22 lutego doszło do stosunku seksualnego z antykoncepcją w postaci prezerwatywy (poprawnie użytej). W trakcie stosunku chłopak sekundę po wytrysku wyjął penisa z pochwy. Niestety zapomniałam sprawdzić jak wygląda sytuacja z owulacją w dzień stosunku i okazało się że była ona, według aplikacji obliczającej to, dzień przed stosunkiem. 25 i 26 lutego nastąpiło nieregularne krwawienie (pół dnia leci pół dnia nie leci) co się nie zdarza przy normalnym okresie. Brązowe ciemne plamienie. 7 marca przewidywany przez aplikacje okres nie nastąpił. Za to miałam w tym okresie mocne bóle brzucha ( - 5 dni), bardzo podobne intensywnością i charakterem do tych podczas okresu. 10 oraz 17 marca wykonałam dwa testy ciążowe o czułości 10 mlU/ml, oba wyszły negatywne i zostały wykonane poprawnie. Jak Pan/Pani ocenia ryzyko zajścia w ciąże? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)
KOBIETA, 19 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Poprawnie użyta prezerwatywa daje pewność 98%.

Jeśli prezerwatywa jest prawidłowo użyta to może dojść do ejakulacji w pochwie i takie postępowanie nie powinno budzić obaw.

Wykonała Pani testy w odpowiednim terminie i wyszły negatywnie,co świadczy o braku ciąży.

Jednakże proszę zgłosić się na wizytę do lekarza ginekologa w celu zweryfikowania nieregularności krwawienia i dyskomfortu w brzuchu.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska