Czy mogę wykonać mezoterapię podczas karmienia piersią?

Dzień dobry. Karmie synka od 6 miesięcy piersią. Chciałabym wykonać zabieg z zakresu medycyny estetycznej, dokładnie zabieg mezoterapii osoczem bogatoplytkowym okolic oczu. Czy można go bezpiecznie wykonać w okresie karmienia piersią? Czy bezpośrednio po zabiegu można karmić dziecko? W jednym gabinecie jest informacja, że można zabieg wykonać w okresie laktacji, w innym juz, że jest to przeciwwskazanie do zabiegu.

Mgr Anna Pujanek Dietetyka, Leszno

Dzień dobry, do zabiegu kwalifikuje osoba wykonująca zabieg po przeprowadzeniu wywiadu i analizie skóry, dlatego bardzo ważny jest uważny wybór specjalisty, do którego się Pani wybierze. Jeśli nie ma innych przeciwskazań do wykonania zabiegu, zwykle można go wykonać. Pozdrawiam