Czy mogę wykonać peeling trychologiczny w ciąży?

Dzień dobry, Chciałabym się dowiedzieć czy w ciazy mogę stosować oeeling trychologiczny do skory głowy (wersja zielono czerwona) z Radicala. Niestety zdarzyło mi się go w ciągu ciazy użyć może z 3-4 razy ( jestem obecnie w 9 tygodniu ciąży). Czy jest ryzyko, że płód został już uszkodzony? Bardzo się martwię.
KOBIETA, 29 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

z reguły stosowanie peelingów enzymatycznych na skórę głowy w okresie ciąży nie jest zakazane, jednak warto wtedy sięgać po te delikatniejsze, np. nawilżające, kojące.

Wspomniany przez Panią peeling Radical zawiera jednak w swoim składzie kwasy AHA, do których należą m.in. kwas glikolowy czy mlekowy, których ciężarne powinny się wystrzegać, choć ich kilkukrotne zaaplikowanie nie powinno jednak przyczynić się do uszkodzenia dziecka w łonie matki. W związku z tym zachęcamy, by nie stresować się opisaną sytuacją. Na kolejnej wizycie u ginekologa może Pani oczywiście poruszyć ten temat i porozmawiać ze specjalistą o swoich obawach.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/dziejesienazywo-dla-kogo-peeling-trychologiczny https://portal.abczdrowie.pl/dziejesienazywo-jak-oczyszczac-skore-glowy https://portal.abczdrowie.pl/napar-z-rumianku-i-jego-dobroczynny-wplyw-na-skore

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej