Czy mogę zajść w ciążę, jeśli nie miesiączkuję?

Długo brałam środki hormonalne. Po ich odstawieniu zatrzymała mi się miesiączka. Wszystkie badania - usg, poziom hormonów itd. - są w normie i nic nie wykazują. Nie miesiączkuję już ponad pół roku. Czy jest możliwość, że zajdę w ciążę, czy muszę dalej się zabezpieczać?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Odpowiedź na Pani pytanie brzmi - tak. Jeśli wystąpi owulacja, to może Pani zajść w ciążę, mimo że nie poprzedziło jej krwawienie miesiączkowe.

Myślę jednak, że powinna Pani zgłosić się ponownie do ginekologa w celu wyjaśnienia przyczyny braku miesiączki. Po zaprzestaniu stosowania antykoncepcji hormonalnej organizm potrzebuje czasu na odbudowanie równowagi hormonalnej, pół roku  to jednak zdecydowanie za dużo. Pisze Pani, że wyniki badań są dobre - nie wiem jakie badania miała Pani wykonywane, ale być może konieczne będzie wykonanie dodatkowych analiz.

Pozdrawiam.