Problem z zajściem w ciążę po braniu tabletek antykoncepcyjnych

Mam 25 lat, od 4 lat byłam na tabletkach Y*** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna). Od października przestałam je brać i teraz nie mam okresu przez ponad 7 miesięcy... Problem w tym, że chcę zajść w ciążę. Wszystkie badania krwi i moczu są w normie, a okresu nadal nie mam. Co Pani uważa na temat tabletek C**** (lek wywołujący owulację)?
25 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zaburzenie równowagi hormonalnej w organizmie po przyjmowaniu (szczególnie wieloletnim) antykoncepcji hormonalnej, to niestety dość częsty problem. Lek, o którym Pani pisze, jest stosowany u kobiet, u których istnieją zaburzenia hormonalne związane z brakiem lub rzadką owulacją (wywołuje on owulację). Zanim lekarz wraz z pacjentką zdecydują się na zastosowanie tego preparatu, konieczna jest diagnoza problemu, z którym się Pani boryka. Pisze Pani, że "badania krwi są w normie". Czy miała Pani jednak wykonywane badania hormonalne? Z pewnością problem leży w zaburzeniach hormonalnych. Może się okazać, że Pani zaburzenia można leczyć przyczynowo, niekoniecznie od razu lekami stymulującymi owulację. Proszę więc porozmawiać ze swoim lekarzem (ginekologiem lub ginekologiem-endokrynologiem), poprosić o skierowanie na badania hormonalne.

Pozdrawiam serdecznie!