Dlaczego nie miesiączkuję?

Mam 20 lat. Sześć i pół miesiąca temu odstawiłam plastry hormonalne z powodu odczuwanego bólu piersi. Od tamtej pory zatrzymał mi się okres. Regularnie robię testy ciążowe, które zawsze są negatywne. Raz wykonałam badanie laboratoryjne i także potwierdziło, że nie jestem w ciąży. Jaka może być przyczyna zatrzymania mojej miesiaczki? Czasami odczuwam ból w podbrzuszu, ale nie jest on bardzo silny. Raczej tępy, ale znośny.  Będę zobowiazana za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zazwyczaj regularny cykl pojawia się w ciągu pół roku od odstawienia tego typu antykoncepcji. Jeżeli przed rozpoczęciem stosowania plastrów miesiączkowała Pani regularnie, to najwyraźniej antykoncepcja hormonalna spowodowała u Pani wystąpienie zaburzeń hormonalnych. Radzę udać się do lekarza ginekologa lub ginekologa-endokrynologa, który zleci badania hormonalne. Wyniki tych badań umożliwią postawienie dokładnej diagnozy i leczenie. Pozdrawiam serdecznie!