Czy mogę zaprzestać przyjmowania Lexotanu w dowolnym momencie bez skutków ubocznych?

Witam dostałam Lexotan 3mg na noc.Biore pół tabl.od 5 dni.Mam nerwice lekowa którą ostatnio nie dawała mi spokoju.Lekarka powiedziała że mogę opakowanie jedno zużyć.Czy Jak sie skończy mogę to przestać nagle ubrać bez skutków ubocznych?

Ten lek uzależnia, nie powinno się go stosować dłużej niż ok. 2 tygodnie.Jeżeli objawy nie mijają należy zastosować do dalszej pomocy lek z innej grupy np. antydepresant lub inny antylękowy, warto porozmawiać o tym z lekarzem.