Który z antydepresantów ma najmniej skutków ubocznych?

Witam serdecznie..Mam 35 lat i właśnie podjęłam psychoterapię.Mam nerwicę,lub depresję(depresji jeszcze nie stwierdzono).Mieszkam w Anglii.Lekarz zalecił mi Citalopram,którego nie przyjęłam jeszcze i dorażnie szpital przepisał mi Diazepam.Moj psychoterapeuta zasugerował mi lek o nazwie Asertin,który podobno nie daje tylu efektów ubocznych i nie spowoduje utraty wagi(moja spadła z 49 do 40!).Moje pytanie:proszę mi powiedzieć który z antydep.ma najmniej skutkow ubocznych?ja bardzo się ich boję..

Dzień Dobry Pani,

W odpowiedzi na Pani pytanie, trudno na nie odpowiedzieć, gdyż każdy reaguje indywidualnie na leki.

Myślę, że lekarz dokonał optymalnego wyboru leku dla Pani.
Jeśli miałaby Pani wątpliwość, to jak najbardziej ma Pani prawo zapytać lekarza o inny lek.

Gratuluję Pani, że podjęła Pani psychoterapię, trzeba włożyć trochę pracy, ale nie daje skutków ubocznych i poprawia jakość życia.

Życzę Pani Radości z psychoterapii,
Irena Mielnik-Madej