Czy mogę zrobić miesiąc przerwy?

Witam. Zmieniam tabletki z n*** na n*** (z powodu wahań nastrojów). Właśnie jestem w trakcie okresu. Ginekolog powiedział, abym wzięła jeszcze jedno opakowanie n***, a potem pierwszego dnia okresu wzięła n***. Zastanawiam się, czy mogę zrobić miesięczną przerwę zamiast brać dalej n***? Chciałabym jak najszybciej od nich odstąpić, ponieważ maja na mnie zły wpływ.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Powinna Pani zastosować się do zaleceń ginekologa.
Jednak gdyby Pani zrobiła miesięczną przerwę a po niej zaczęła przyjmowanie nowych tabletek nie będzie to miało negatywnych skutków. W tej sytuacji decyzja należy do Pani.
Pozdrawiam