Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak długo mogę brać tabletki antykoncepcyjne bez robienia przerwy?

Witam :-) Mam 24 lata. Tabletki antykoncepcyjne zaczęłam brać ponad rok temu i jeszcze nie badałam się u ginekologa, a zastanawiam się, czy zrobić przerwę i nie brać tabletek czy jeszcze mogę zażywać? Czy ten rok (ponad rok) bez badań u ginekologa mógł "przynieść" jakieś problemy w organiźmie? Czy mogę mieć jakieś problemy z zajściem w ciążę? Ogólnie tabletki, które używam, nie powodują skutków ubocznych. Huśtawki nastrojów mam jak każda kobieta, jedynie w ciągu ostatnich 3 miesięcy troszeczkę przytyłam, ale też nie jestem pewna, czy to przez tabletki, ponieważ wcześniej nie miałam takich skłonności.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam.

Aktualnie uważa się, że nie ma potrzeby wykonywania dłuższych przerw w trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej. Powinna Pani jednak być pod stałą opieką ginekologa i poddawać się badaniu ginekologicznemu co 6 miesięcy. Prosze zatem zgłosić się do swojego lekarza.

Tabletki antykoncepcyjne nie powodują przyrostu masy ciała. To jeden z częściej powtarzanych mitów.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy