Zapytaj lekarza

1 , 0 2 9 , 4 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak długo mogę brać tabletki antykoncepcyjne bez robienia przerwy?

Witam :-) Mam 24 lata. Tabletki antykoncepcyjne zaczęłam brać ponad rok temu i jeszcze nie badałam się u ginekologa, a zastanawiam się, czy zrobić przerwę i nie brać tabletek czy jeszcze mogę zażywać? Czy ten rok (ponad rok) bez badań u ginekologa mógł "przynieść" jakieś problemy w organiźmie? Czy mogę mieć jakieś problemy z zajściem w ciążę? Ogólnie tabletki, które używam, nie powodują skutków ubocznych. Huśtawki nastrojów mam jak każda kobieta, jedynie w ciągu ostatnich 3 miesięcy troszeczkę przytyłam, ale też nie jestem pewna, czy to przez tabletki, ponieważ wcześniej nie miałam takich skłonności.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam.

Aktualnie uważa się, że nie ma potrzeby wykonywania dłuższych przerw w trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej. Powinna Pani jednak być pod stałą opieką ginekologa i poddawać się badaniu ginekologicznemu co 6 miesięcy. Prosze zatem zgłosić się do swojego lekarza.

Tabletki antykoncepcyjne nie powodują przyrostu masy ciała. To jeden z częściej powtarzanych mitów.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy