Czy mogła powrócić znów nerwica?

Witam od trzech tygodni mam straszny ból głowy już dwa Razy byłam z tym u lekarza i twierdzą że to migrena i ten ból nie przechodzi czy to faktycznie migrena? Czy to może też być spowodowane nerwica leczylam się trzy lata na nerwice od półtora roku już nie biorę tabletek czy mogła powrócić znów nerwica?

Na to pytanie odpowie lekarz psychiatra, najlepiej ten który leczył Panią. Zna Panią i Pani objawy.

W skrócie migrena:
Głównym objawem migreny jest silny ból głowy. Ból głowy jest
pulsujący, tętniący, wiercący zlokalizowany w okolicy skroni lub rzadziej z tyłu w okolicy potylicznej, najczęściej jest jednostronny, czasami w miarę rozwijania się obejmuje drugą stronę głowy.
Ból stopniowo, lecz dosyć szybko narasta.
Cechą charakterystyczna jest, że zwiększa się w czasie zwykłej aktywności fizycznej np. chodzenia; chory zawsze szuka możliwości położenia się w spokojnym pomieszczeniu.
Bólowi głowy towarzyszą nudności, czasem wymioty, nadwrażliwość na światło i(lub) nadwrażliwość na dźwięk, czasem nadwrażliwość na zapachy lub inne bodźce.
Typowo ból głowy trwa od 4 do 72 godzin.
Po ustąpieniu bólu pacjenci skarżą się na ogólne zmęczenie i rozbicie, pogorszeniu ulega sprawność intelektualna oraz zdolność koncentracji, czasem występuje senność.
Leczenie migreny zależy od jej rodzaju.
Jeżeli bóle głowy występują rzadko, do kilku razy w miesiącu taką migrenę nazywa się zwykłą czyli epizodyczną a leczenie polega na przerwaniu bólu głowy czyli leczeniu doraźnym.
Jeśli migrena epizodyczna jest częsta, należy myśleć o leczeniu profilaktycznym. Do leczenia profilaktycznego najczęściej stosuje się niektóre leki przeciwdepresyjne, niektóre leki przeciwpadaczkowe, blokery kanału wapniowego, beta adrenolityki.
Nowoczesnym i bezpiecznym sposobem leczenia migreny przewlekłej jest leczenie toksyną botulinową.