Czy mogłam nabawić się nerwicy?

Jestem po ciężkim rozstaniu (ok.2,5tyg) . Śpię maksymalnie 4h dziennie,zasypiam z lękiem i budzę się też z lękiem, od około 2tyg conajmniej 3h dziennie trzęsę się, mam zimne dłonie cały czas, nie jem i nie śpię. Towarzyszy mi biegunka, wymioty, ból głowy i zasłabłam 3 razy. Meczy mnie to trzęsienie się, bo utrudnia mi to nawet zakupy w sklepie osiedlowym.., ludzie patrzą na mnie jak na psycholkę bo cała się trzepię i nie umiem nad tym zapanować... początkowo myślałam ze to z zimna (i stad zimne ręce) ale ubieram się grubo i nawet w domu jest mi gorąco a mam zimne ręce i się trzęsę... Stałam się też bardzo wybuchowa, szybko tracę cierpliwość..Próbowałam brać leki uspokajające ziołowe ale nic mi nie dają.... Czy to może być nerwica? Jeśli tak to jak sobie z tym poradzić? Proszę o pomoc, bo już nie daje sobie z tym rady...

Dzień dobry, jest Pani świeżo po rozstaniu i może być Pani trudno, co jest naturalne. Może Pani tęsknić, czuć się smutna, osamotniona, może zezłoszczona, rozgniewana - zależnie od okoliczności rozstania. Proszę sobie pozwolić na te emocje. Ciężko mówić o nerwicy, gdy objawy trwają 2,5 tygodnia i są reakcją na rozstanie. Zastanawiam się, czy podobne objawy występowały u Pani w innych okolicznościach? czy jest to Pani częsta reakcja na stres? Czy to właśnie opuszczenie wyzwoliło tak intensywne przeżycia?
Proszę skonsultować z lekarzem objawy somatyczne - biegunki, wymioty, zasłabnięcia. Proszę też zapewnić sobie wsparcie w postaci obecności drugiej osoby, przyjaciela, przyjaciółki. Gdy stan będzie się przedłużał, można skorzystać z konsultacji psychologicznych online.