Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogło być to jakieś zatrucie wołowiną?

Witam. Wczoraj zjadłam proste danie instant z kubka o smaku wołowiny Teriyaki a po krótkim czasie zrobiłam sobie płatki owsiane. O 4 nad ranem miałam biegunkę i wymioty, parę razy zwymiotowałam. Czy mogło być to jakieś zatrucie wołowiną ? Słyszałam o chorobie wściekłych krów. Czy mogłam się zarazić tą chorobą? Proszę o odpowiedź. Bardzo się boję.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Zbieranie grzybów - zasada szczególnej ostrożności

Grzybobranie ? choć przyjemna czynność, a jeszcze przyjemniejsze konsumowanie grzybów, należy podczas ich zbierania być bardzo ostrożnym. Toksykolog, dr Piotr Burda opowiada o zasadach, których powinien przestrzegać każdy grzybiarz

Witam
Prawdopodobnie w daniu instant nie było wołowiny tylko danie jest o smaku wołowiny.Zbyt duża ilość konserwantów Pani zaszkodziła albo ma Pani grypę jelitową co nie ma nic wspólnego z tym co Pani zjadła. Nie ma obaw co do choroby wściekłych krów. Proszę zastosować dietę lekkostrawną do czasu ustania objawów biegunkowych ewentualnie wspomóc się węglem z apteki.

0

Spokojnie, na pewno nie zaraziła się Pani tą chorobą. Dolegliwości związane były za pewno ze spożyciem instant z kubka o smaku wołowiny Teriyaki. Potrawy takie zawierają dużo sztucznych E dodatków. Nie każdy organizm je toleruje.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
proziewska@gmail.com
http://dietetyka-medyczna.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy