Czy mogło dojść do uszkodzenia mózgu?

Witam ,mam pytanie na temay alkoholu.Przez kilka miesiecy go naduzywalam ,moja tolerancja szybko spadala az momentu gdy przestal dzialac Zauwazylam ,ze spie tylko plytkim snem,przestalam wogole odczuwac sennosc I wogole nie odczuwam zmeczenia.Czy to jest odwracalne?Czy to mozliwe ze tak w krotkim czasie alkohol uszkodzil mi cos mozgu?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

nadużywanie alkoholu przez długi czas może prowadzić do wielu negatywnych skutków zdrowotnych, w tym do zaburzeń snu i zmniejszenia tolerancji na alkohol. Może również wpłynąć na wiele procesów fizjologicznych w organizmie, a także na układ nerwowy.

Mózg ma zdolność do regeneracji i naprawy, więc w przypadku zaprzestania nadużywania alkoholu, możliwe jest, że problemy z czasem ustąpią. Istnieją także różne formy terapii, które mogą pomóc w leczeniu uzależnienia od alkoholu i przywróceniu zdrowia psychicznego i fizycznego.

W Pani przypadku zalecamy także udanie się do lekarza. W przypadku podejrzenia uszkodzeń mózgu po nadużywaniu alkoholu, lekarz może zlecić badanie obrazowe mózgu, takie jak tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny. Warto także wykonać badania laboratoryjne, takie jak badanie poziomu enzymów wątrobowych, wskaźników stanu zapalnego lub poziomu witamin, takich jak witamina B1.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w naszym artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://zywienie.abczdrowie.pl/alkohole

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.