Czy mój aktywny tryb życia doprowadził mnie do niedowagi?

Mam 160 cm, ważę 42,2 kg. Prowadzę aktywny tryb życia. Nie odchudzam się i nigdy nie próbowałam. Uczęszczam do klasy tanecznej. Ilość godzin wychowania fizycznego w tygodniu wynosi po 9,10 godzin. Czy mam niedowagę? Proszę o szybką odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twój BMI wynosi 16.4 kg/m2, co wskazuje na niedowagę. Dolna norma BMi to 18.5 kg/m2.
Intensywny wysiłek fizyczny powinien być równoważony odpowiednio zbilansowaną, wysokoenergetyczna dietą, zwłaszcza jeśli jesteś w okresie dojrzewania.

Wskazana byłaby również wizyta u lekarza rodzinnego aby wykluczyć inne przyczyny niedowagi i wykonać kontrolne badania (np. morfologię, elektrolity).

Z pozdrowieniami