Mam niedowagę - co robić?

Mam 165 cm wzrostu i ważę 46 kg. Obliczałam w internecie i na komórce wagę i wyszło mi, że mam niedowagę:(:( Trochę się tym przejmuję:(:( Miesiączki mam nieregularne jeszcze i mam już bóle, trwają 7 dni, tylko w czerwcu miałam 5 dni. Jem dużo słodyczy, tłustego, czy dobrze robię? Czy mam porozmawiać o tym z rodzicami, czy udać się do lekarza? Co robić? Jaką powinnam mieć dietę? Ile wynosi moje BMI? Pozdrawiam i proszę o dobrą radę. Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI ma wartość 16,9 kg/m2. BMI nie jest jednak dobrym wyznacznikiem, jeśli chodzi o dzieci i nastolatków - osoby w wieku rozwojowym.
Do oceny ich budowy wykorzystuje się siatki centylowe. Na podstawie podawanych przez Ciebie danych można stwierdzić, że należysz do najwyższych w swojej grupie wiekowej, natomiast masa ciała ma średnie wartości.
Powinien to ocenić lekarz pediatra, który ma dane na temat Twojego dotychczasowego rozwoju. Ze względu na Twój wiek, decyzje odnośnie do badań i leczenia wymagają zgody rodzica.

Z pozdrowieniami