Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mój poród już się zaczął?

Witam. Jestem w 36tc. Zauważyłam że synek często rusza mi się ponizej pępka, oczywiście powyżej tez czuje wypinanie i krecenie się małego. Ale na dole w okolicach spojenia łonowrgo czuję jakby mały ruszał rączkami ( jakby ruszał , bawił się wodami płodowymi) czasem czuję dyskomfort aż ponizej linii gdzie zaczynają się wlosy lonowe. Często chodzę do wc, dodam ze od 29tg mam pessar. Czy jest szansa że to już poród? Czy pessar nie przeszkadza w tym? Jakbym zaczela rodzic? Biore nospe luteine magnez i magmirror co 2 dzien.
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Kiedy duża wada wzroku jest wskazaniem do cesarskiego cięcia?

Jednym ze wskazań do wykonania cesarskiego cięcia jest duża wada wzroku u kobiety. Jak poważna musi to być wada? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o wskazaniach do CC.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

sądzę, że nic nie wskazuje na to, żeby rozpoczęła się u Pani akcja porodowa – ruchy dziecka poniżej linii pępka wynikają z faktu, iż z pewnością maluch odwrócił się i przygotowuje się do wstawienia w kanał rodny.

Coraz większe rozmiary dziecka, a także macicy powodują na tym etapie ciąży dyskomfort i ucisk m.in. na pęcherz moczowy, co skutkuje wzmożonym parciem. Jest to zupełnie naturalne i nie świadczy ani o niczym niepokojącym, ani o rozpoczynającej się akcji porodowej.

Na pewno alarmujące byłyby nasilające się skurcze lub odejście wód płodowych czy wystąpienie nagłej biegunki. Wówczas jest to znak, że poród zbliża się wielkimi krokami.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-porodu.

Póki co nie musi się Pani obawiać, niemniej proszę pamiętać, że jeżeli cokolwiek budzi Pani niepokój, to warto zgłosić się do ginekologa prowadzącego ciążę – badanie powinno rozwiać wszystkie Pani wątpliwości.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/ruchy-plodu-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy