Czy mój stan spowodowany jest reakcją na stres?

Witam, od dłuższego czasu towarzyszą mi następujące objawy: - przewlekłe zmęczenie nieustępujące po wypoczynku/ śnie - poprawa tylko po zażyciu kofeiny/ w stanach silnego pobudzenia emocjonalnego, - zmniejszenie zakresu odczuwanych emocji, - napięciowe bóle głowy, -wieczorny szum w uszach, -skurcze mięśni i drżenie powiek (niewywołane niedoborem magnezu, który regularnie syntetyzuję) - okresy znacznie zwiększonego apetytu z okresami prawie całkowitego jego braku; przy czym apetyt wybiórczy, głównie nastawiony na słodycze, -nałogowe obgryzanie paznokci, - biegunki w reakcji na silny stres. Czy mój stan spowodowany jest reakcją na stres, czy jego przyczyn należy upatrywać gdzie indziej? Pozdrawiam

Szanowna Pani,

wskazana jest szczegółowa diagnostyka, zachęcam do kontaktu z lekarzem pierwszego kontaktu.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś

Witam Panią,

Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.

Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś trudne, stresujące

sytuacje? Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?

Jak funkcjonuje Pani od strony psychologicznej?

Opisane przez Panią objawy mogą mieć podłoże emocjonalne,

to znaczy, że są natury psychologicznej.

Możliwe, że ich źródłem są przeżywane emocje,

stres lub przykre doświadczenia z przeszłości.

Objawy, które Pani opisuje mogą sugerować rozwijające się

zaburzenia nerwicowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej

konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom

i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły

do opisanych zaburzeń.

Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają

różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych

rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego.

Żeby skutecznie Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę

Pani problemu, dotrzeć do jego źródła i na tej podstawie

opracować właściwą metodę terapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami zaburzeń lękowych, dzięki czemu odzyska Pani

spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/