Czy moja dieta jest odpowiednia?

Mam 27 lat, 170 cm wzrostu i ważę 68 kg (aż!!!) nie wiem co mam robić bo pilnuję diety, ćwiczę 2 razy dziennie 7 dni w tygodniu a moja waga stoi w miejscu. Dlatego też zastanawiam się czy przypadkiem ta moja dieta jest dobra. A o to ona: śniadanie 6 rano (po treningu) 3 łyżki płatków owsianych, do tego 2 łyżki otrębów pszennych zwykłych i trochę do smaku tych np. z porzeczką. Czasami wkroję 1 nektarynkę no i oczywiście zalewam małym jogurtem naturalnym lub serkiem wiejskim i do tego herbata z rumianku po 3 godzinach o 9 rano II śniadanie\ mały jogurt lub serek wiejski z 1;2 łyżkami otrębów (lub płatki fitella, takie małe saszetki) ok 12 obiad gotowana pierś z kurczaka a do niej surówki z olejem lub gotowane wrzywa\ ok 15 podwieczorek\i tutaj znowu jakiś jogurt z płatkami (bo w pracy tak jest najłatwiej) i ok 18 kolacja\ sałatka z kapusty pekińskiej i różnymi warzywami z olejem, do tego czasami dodaję albo chudy twaróg, albo tuńczyka albo chudą pierś z kurczaka czasami na koniec jeszcze mały jogurt naturalny w ciągu dnia jak jestem głodna między posiłkami to jem albo jabłka albo nektarynki w sumie w ciągu dnia nazbiera się ich 4 szt czy to za dużo? Ale jak jestem głodna to wolę zjeść owoc. To tyle jeśli chodzi o moją dietę, proszę mi powiedzieć co robię nie tak, co powinnam może odstawić, może owoce a może te płatki owsiane?

Witam,

Ilość posiłków i odstęp czasowy między nimi jest idealny.
Być może problem tkwi w "podjadaniu" między posiłkami.
W diecie odchudzającej powinno się ograniczyć ilość owoców do 1 (maksymalnie 2) sztuk dziennie.
Po jakim czasie stwierdziła Pani nieskuteczność diety?
Być może minęło zbyt mało czasu, aby zobaczyć efekty?
Aby spalić tkankę tłuszczową powinna Pani ćwiczyć co najmniej 30 min.
Innym powodem "zastoju" masy ciała może być fakt, iż ważyła się Pani przed miesiączką (organizm magzynuje wtedy wodę i można ważyć nawet 2 kg więcej niż normalnie), lub rozwinęła się Pani tkanka mięśniowa, która waży więcej niż tkanka tłuszczowa.
Inną przyczyną może być zbyt duży dodatek olejów roślinnych - 1g tłuszczu to 9 kcal, co oznacza iż łyżeczka (10g) zawiera aż 90 kcal!
W Pani diecie zbyt mało jest produktów zbożowych.
Nie ma w niej: kasz, ryżu, razowego makaronu.
Nie wspomniała Pani o wypijanych napojach, czy słodyczach.
Kolorowe napoje gazowane są kaloryczne.
Podobnie napoje izotoniczne i dosładzane soki owocowe, kupowane w sklepie.
Zastój masy może być także związany z zaburzeniami np. hormonalnymi, stąd dobrze gdyby wykonała Pani badania lekarskie.

Piramida zdrowego żywienia (każdego dnia należy spożyć):
•    5 porcji produktów zbożowych (pieczywo, kasze, ryż, płatki zbożowe, musli), przy czym 1 porcja to: 1 kromka chleba, 3 łyżki ryżu, kaszy, makaronu, 2 łyżki płatków
•    4 porcje warzyw ( w tym ziemniaków) - warzywa można spożywać praktycznie bez ograniczeń, przy czym 1 porcja to 100g
•    1 porcję owoców (zgodnie z Piramidą Żywienia powinny to być 3 porcje, jednak przy diecie odchudzającej polecałabym ograniczenie się do 1 porcji), przy czym 1 porcja to 100g owoców (np. 1/2 jabłka, pomarańczy, gruszki, 5 śliwek węgierek, bądź 7 truskawek)
•    mleko i przetwory mleczne 2 porcje (mleko, kefir, maślanka, jogurt, ser) - dobrze wybierać produkty odtłuszczone, w wersji "light", 1 porcja w tym wypadku oznacza: 1 szkl. mleka, kefiru, jogurtu, lub 100g sera twarogowego, lub 2 plasterki sera żółtego - należy jednak pamiętać, iż ser żółty jest bardzo kaloryczny
•    mięso, lub ryby, lub nasiona roślin strączkowych 1 porcja, która odpowiada: 150 g ryby lub mięsa z kurczaka/indyka bez skóry. Część mięsa można zamienić na 40-50g suchych nasion roślin strączkowych, lub 2 sztuki jaj.
•   tłuszcze - 3 porcje, przy czym 1 porcja to 1 łyżka oleju, lub oliwy, bądź 1 łyżka miękkiej margaryny.

Pozdrawiam