Czy moje dziecko jest zdrowe?

Witam Jestem w 32 tyg ciązy, dotychczas ciąza bez żadnych komplikacji. W 31 tyg ciązy, jeden lekarz zauwazył poszerzenie bocznej komory granicznej mozgu 10,5 . Dodatkowo powiedziała , że jest to górna granicy normy i zeby to obserwować i za 3 tygodnie skontrolować rozwój sytuacji, nie wytrzymałam w sobotę pojechałam do innego lekarza i również potwierdził. Wpisując górna granica normy. Nie ma żadnych innych zmian u płodu. Czy moje dziecko jest zdrowe? Jakie są normy dla chłopców ? Proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę spokojnie czekać . Badanie usg jest nadaniem subiektywnym i ocena może się różnic od rzeczywistości tzn np od odpowiedniego położenia głowicy . Proponuj skontrolować za zaleceniem pierwszego lekarza i obecnie o tym nie myśleć i mieć nadzieje. Stres i złe myśli napewno nie pomogą