Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy moje obawy dotyczące szczepionki są uzasadnione?

Chcialam zaszczepić się przeciw Covidowi, jestem jednak osobą bardzo schorowaną. Choruję na stwardnienie rozsiane, jestem po chemii na stwardnienie rozsiane, po której nastąpila poprawa. Mam zoperowaną tarczycę, został mi tylko kikut, biorę Eutyrox 125. Ponadto mam lekką postać schizofreni, od dłuższego czasu jest remisja choroby, biorę Plzapinę 5 i dwa razy w tygodniu Pridinol. Obawiam się komplikacji po szczepionce. Czy moje obawy są uzasadnione?
KOBIETA, 61 LAT 4 miesiące temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Witam! Myślę, że zagrożenie, jakie niesie ew. zarażenie w Pani stanie zdecydowanie przewyższa to po szczepionkowe. Ale decyzja należy do Pani. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy