Czy moje objawy mogą mieć podłoże nerwicowe?

Witam ,mam 21 lat,chciałabym w końcu móc nie myśleć o chorobach i sie z nimi zmagać, a wiec do sedna ,od kiedy pamietam miałam tak ze bałam sie zasypiać sama spałam w jendym pokoju z rodzicami , nawet zdarzyło mi sie ze sie moczyłam ,bo bałam sie iśc do toalety , teraz mam tak ze nie zasne dopóki nie skorzytsam z toalety .mineło kilka lat byłam dorosła zaczeły sie bóle głowy ,miedzy czasie nosiłam aparat na zeby , bole głowy były do tego stopnia okrutne ze zawroty nie dały mi normalnie funkcjonowac trafiłam na odział , zrobili mi wszystkie badania ,rezonans magnetyczny , rezonans angio ,tk , eeg badania krwi .wszedzie czystko zostałam wypisana bez diagnozy , moja pani doktor rodzina zaproponowała ze moze mam zrobic zdjecie rtg żuchwy , zrobiłam wyszło ze mma podwichniecie staw skroniowo żychwowego .aktualnie nosze szyne do leczenia tego schorzenia , bole głowy nadal sie utrzymuja . mineło kilka miesiecy zaczał bolec mnie zoladek , znowu lekarz , gastroskopia , z ktorej wynikło ze mam bakterie helkobakter , oraz ze gastrokopia żółciowa , a w wycinkach ze mam przewlekłe nieaktywne zapalenie błony śluzowej żoladka ,oczywyiscie przeszłam leczenie antybiotykami , bez skutku we wrzesniu 2019 do teraz nadal odczuwam bol zoładka ,i biore inhibitor pomy protonowej .do tego wsyztskiego czesto mam bole w klatce piersiowej cieżkość , wyskoki puls niskie cisnienie , mialam robione echo holtery wsyztsko w porzadku , badania na pasozyty , krew utajona w kale , badanie tarczycy morfologie itd. w trakcie leczenia zoladka miałam niskie żelazo i brałam zelazo przed 3 miesiace . zelazo wzrosło z 16 na 89 . lekarz kazał odstawić .lekarze patrza na mnie jak na obłąkana .morfologia tarczyce ,magnez ,potas i zelazo mam w normie teraz ,a witamina d3 miałam 29,9 .aktualnie dokucza mi zoładek , głowa , i bola mnie stopy ,kostki , oraz rece nadgarstki czuje czasami mrowki , kłucia itp . nie wiem czym moze być to spowodowane , prosze pomoc jak sobie z tym wszystkim poradzić . . lekarz zasugerował mi sie to nerwy , ze jestem znerwicowana , i moze to nerwica , a ja sama wiem ze jestem przewrażliwiona na punkcie zdrowia i chorob , cały czas sobie cos wyszukuje ,,,.. nie wiem co robić . prosze o pomoc

Witam Panią,
Jeżeli wszystkie wyniki badań są w porządku, to znaczy,
że Pani problem jest natury psychologicznej.
Objawy, które Pani opisuje, w tym ciągły niepokój oraz lęk
o własne zdrowie, a nawet życie, sugerują zaburzenia nerwicowe.
Nerwica wegetatywna, przyczynia się do odczuwania
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe
mogą odczuwać różne objawy wywołane rozchwianiem
równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
przeszywający ból w klatce piersiowej, bóle głowy i wiele innych
dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Natomiast koncentrowanie się nawet na niewielkich
dolegliwościach powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie
narasta i coraz trudniej go ujarzmić.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl