Czy moje problemy mogą mieć związek z tarczycą?

Witam mimo prawidłowych badań zmagam się z marznięciem stóp i rąk do tego zauważyłam że bardziej niż zwykle zaczęły mi wypadac włosy. Jestem też osłabiona nie mam na nic siły i wszytko mnie drażni. Do tego doszły zaparcia i wzdęcie brzucha po zjedzonym posiłku. Zmagam się również z uczuciem ścisku w gardle mimo że nie mam powodu do stresu. Moja mama choruje na Hashimoto czy może być jakieś prawdopodobieństwo, że mam problemy z tarczycą? Jakie badania powinnam jeszcze zrobić
KOBIETA, 19 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zimne stopy i dłonie mogą świadczyć o zaburzeniach krążenia. Taki stan pojawia się również przy problemach z niedoczynnością tarczycy.

Ze względu na to, że u Pani w rodzinie występuje Hashimoto, warto wykonać kilka badań w tym kierunku. Warto oznaczyć TSH oraz markery T3 i T4, a także zrobić USG tarczycy.

Z powodu zaparć i kłopotów żołądkowych, zalecamy także udanie się do gastroenterologa i wykonanie gastroskopii.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.