Czy moje przeczucia to objaw nerwicy?

Witam. Pół roku temu zdiagnozowano mi nerwicę natręctw. Od tego czasu biorę tabletki ( Zoloft 100 ) i uczęszczam na psychoterapię. Ostatnio po informacji mamy o jej bólu nóg miałem silne przeczucie, że ona wkrótce umrze. Strasznie się tego boję. Na początku choroby miałem już przeczucia, ale w swoim kierunku. Czy to prawdziwe przeczucie, czy objaw nerwicy?

Dzień dobry,
Na podstawie Pana krótkiego opisu wnioskuję, że to objaw nerwicy a śmierci własnej lub bliskich tak naprawdę nie jesteśmy wstanie przewidzieć. Ciekawi mnie to z czym jest związany ten ból nóg i czy Pana mama na coś choruje lub robiła w związku z tym badania. Jeśli jest zdrowa obecnie i ten ból nie wymaga diagnozy to Pana obawy są bezpodstawne. Nasze organizmy nie są idealne i każdy od czasu do czasu choruje lub ma jakieś dolegliwości, ale od zwykłego bólu do śmiertelnej choroby daleka droga. Warto żeby porozmawiał Pan z mamą o swoich lękach, gdyż może ten ból związany jest np. z przemęczeniem i/lub wcale nie jest tak częsty i intensywny. Doradzałabym również porozmawianie o tym przede wszystkim z terapeutą. Mam nadzieję, że Pana lęki wkrótce miną.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/