Czy moje wyniki glukozy są dobre?

Witam ostatnio zrobiłem Badania, Krew wszystko Oki Glukoza jedynie wyszła 103mg Lekarz skierował Mnie na te badanie Glukoza 75g Rano miałem przed wypiciem Glukozy 96mg a po wypiciu I odczekaniu 2h 106mg Czy to dobre wyniki są.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Bardzo dobrze, że lekarz skierował Pana na badanie krzywej cukrowej. Zważywszy na fakt, iż pierwotnie miał Pan delikatnie podwyższony poziom glukozy (norma na czczo wynosi od 70 do 99 mg/dl).

Badanie krzywej cukrowej polega na dwu- bądź trzykrotnym oznaczeniu glukozy w krwi. Stężenie po 1 godzinie powinno wynosić: poniżej 180mg/dl, zaś po 2 godzinach- poniżej 140mg/dl. Prawidłowy wynik badania oznacza, że trzustka odpowiednio pracuje i organizm poradził sobie z przyjętą dawką glukozy.

Przedstawione przez Pana wyniki krzywej nie odbiegają od normy, więc nie ma powodów do niepokoju. Jednakże w celu rozwiania wątpliwości proponujemy omówienie wyników z lekarzem rodzinnym.

Może Pan również skorzystać z porady dietetyka, który pomoże dobrać odpowiednią dietę, z ograniczonym spożyciem węglowodanów.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/krzywa-cukrowa

https://zdrowie.parenting.pl/czym-jest-krzywa-cukrzycowa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.