Czy może być to skutek podwyższonych hormonów?
Dzień dobry, mam 23 lata i mały duży problem. Borykam się z nieregularnymi miesiączkami oraz plamieniami. Dzisiaj w 27 dzień cyklu również taki problem jak - krwawienie i lekki ból jajnika. Jestem co chwila u ginekologa, USG nie wykazuje żadnych nieprawidłowości. Nigdy nie współżyłam. Co to może być? Czy może być to wynik podwyższonych hormonów? Naprawdę mam dość, ciągle się boję, że jestem chora, ciągłe plamienia mnie wykańczają. Jak temu zaradzić?

KOBIETA, 23 LAT 3 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Dzień dobry,
Plamienie śródcykliczne, nieregularne miesiączki oraz ból odczuwany w obrębie jajników jest wskazaniem do wykonania badań hormonalnych w odpowiednim dniu cyklu, gdyż istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że objawy te wynikają z zaburzeń endokrynologicznych.
Dzięki odpowiedniej diagnostyce możliwe będzie dobranie odpowiedniego leczenia, które ustabilizuje Pani hormony.
Polecamy zapoznać się z poniższymi artykułami dotyczącymi problemów z cyklem menstruacyjnym: https://portal.abczdrowie.pl/menstruacja-sposoby-na-bolesne-miesiaczki
https://portal.abczdrowie.pl/rzadkie-miesiaczki
https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-miedzy-miesiaczkami