Czy może są ziołowe leki, które mogłyby zastąpić taki lek?

Witam, od ok 3 miesięcy mam stany lękowe na punkcie swojego zdrowia, byłam niedawno u psychiatry 7.09 który przepisał mi elicea 10mg, ale źle się czułam, zaczęłam brać po pół tabletki i jest lepiej ale wciąż odczuwam skutki uboczne, nagłe uczucie gorąca, szybsze bicie serca, problemy ze snem. Czy tak powinno być? Czy może są ziołowe leki które mogły by zastąpić taki lek?

Witam!
Wszystkie leki grupy SSRI zaczynają działać po 2-4 tygodniach - wrażliwość osobnicza. Dawka Elicei jest raczej mała, ale jak wystarcza to należy jej się trzymać. Do leczenia farmakologicznego należy dołączyć jakąś formę psychoterapii. Tzw. leki ziołowe są niepewne i lepiej się trzymać aptecznych. Pierwsze tygodnie brania leków należy przetrzymać! Proszę nie zapominać, że pełne leczenie zespołów nerwicowych polega na stosowaniu psychoterapii i ew. wsparciu lekami p/lękowymi.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.