Czy może to być skutek choroby?

Witam. Przeszłam infekcje drog oddechowych, jestem w trakcie przyjmowania antybiotyku. 7 dni temu dostałam okresu ale jest on bardziej skąpy i trwa jeszcze z tym ze krew pojawia sie tylko podczas korzystania z toalety na papierze toaletowym. Czy moze to byc skutek choroby.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

przebyte choroby i infekcje organizmu oczywiście wpływają na procesy, które się w nim toczą, w tym na cykl miesiączkowy kobiety. Mogą one doprowadzić zarówno do opóźnienia terminu wystąpienia krwawienia, jego niepojawienie się, wydłużenie lub zmianę intensywności krwawienia w stosunku do tej, która występuje zazwyczaj. W tym przypadku, póki co nie ma powodów do obaw, jeśli chodzi o pojawienie się słabszej i dłuższej miesiączki, jednak gdyby się to powtarzało, warto skonsultować to z lekarzem.

Skąpe menstruacje mogą być powodem występowania zapalenia błony śluzowej macicy, zaburzeń hormonalnych czy nieprawidłowości w pracy podwzgórza.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-miesiaczkowania

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-miesiaczkowania-po-szczepieniu-na-covid-19-pojawila-sie-wreszcie-publikacja-naukowa-ktora-podnosi-ten-problem

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.