Czy to poważny powód do zmartwień?

Witam mam 26 lat. W ostatnim miesiącu spóźnił mi się okres o 8 dnia 9 dnia dostałam brązowe plamienia trwały one 2 dni . 3 dnia zaczęłam krwawić jak na normalna miesiączkę przystało. Dodam że trwała ono 6 dni . Przyszedł kolejny miesiąc sytuacja się powtarza tylko ze tym razem brak brązowych plamień i brak okresu . Wciąży nie jestem ponieważ nie spojrzałam od 3 miesięcy. Dodam że mam nie regularną miesiączkę zazwyczaj 2/3 dni się spóźnia. . Ostatnim miesiącu miałam dużo stresu i byłam przeziębiona Nie wiem co się dzieje. Proszę o poradzę czy mam powód do martwienia już nie wiem co myśleć.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w przypadku zaburzeń miesiączkowania powinna Pani zgłosić się do lekarza ginekologa, w celu ustalenia diagnozy. Przyczyną opóźniających się miesiączek może być oczywiście przewlekły stres, przebyte infekcje, choroby, nieodpowiednie żywienie, ale także poważniejsze problemy związane z mięśniakami, torbielami, zaburzeniami hormonalnymi, dlatego warto to skontrolować u specjalisty.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-miesiaczkowania

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-miesiaczkowania-po-szczepieniu-na-covid-19-pojawila-sie-wreszcie-publikacja-naukowa-ktora-podnosi-ten-problem

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.