Zapytaj lekarza

7 1 9 , 8 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mamy powód do zmartwienia?

Czy jeśli stosunek odbywa się w czystych warunkach (tzn. przed założeniem i po zdjęciu prezerwatywy myjemy ręce, nie robimy tego do końca i po każdym stosunku sprawdzamy czy prezerwatywa nie została uszkodzona-nigdy nie miało to miejsca) jest możliwość zajścia w ciąże? Moja dziewczyna około 03.07 (tak pokazywał kalendarzyk, lecz przeważnie przychodził on ok.3-4 później niż przewidywał kalendarzyk) powinna dostać okres, bolą ją piersi, co jakiś czas brzuch oraz ma zmiany nastroju- jak to bywa zawsze. Czy mamy powód do martwienia się? (Dziś jest 11.07.)
MĘŻCZYZNA, 23 LAT około miesiąca temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak dalece posunięta ostrożność nie powinna przynieść skutku w postaci nieplanowanej ciąży – sądzę, że nie mają Państwo powodów do niepokoju, natomiast proszę pamiętać, że żadna metoda antykoncepcji nie gwarantuje stuprocentowej pewności i gwarancji zabezpieczenia. Warto tu wspomnieć, że są skuteczniejsze sposoby zminimalizowania ryzyka niechcianej ciąży niż prezerwatywa. Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-wskaznik-pearla.

Jeżeli chodzi spóźniający się okres, to jest to często przyczyną niepokoju zwłaszcza młodych kobiet. Brak menstruacji nie jest jednak jednoznaczny z ciążą – może być wiele powodów zaburzeń cyklu, w tym: silny stres, zmiana diety czy też restrykcyjne zmniejszenie kaloryczności posiłków, infekcje różnego rodzaju itd. Szerzej o tym traktuje materiał: https://portal.abczdrowie.pl/brak-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy