Czy waga ma wpływ na krwawienie?

Ostatnią miesiączkę miałam 20 lutego, byłam na wizycie u ginekologa 7 marca (i na owy dzień lekarz potwierdził u mnie owulację), zaś 18 marca uprawiałam z chłopakiem stosunek przerywany. 24 marca nastąpiły u mnie brązowe plamienia, które potrwały około 3 dni, a później przez 2 dni wydostawała się ze mnie krew w kolorze kawowym, nie było jej wiele. Mam ogólną niedowagę, przy 160 cm wzrostu ważę 47 kg (BMI = 18.36), cykle od zawsze miałam nieregularne. Czy to mógł być okres? Czy możliwe, że moja niedowaga oraz stres wpłynęły na krzepliwość krwi? Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

brązowe plamienie zamiast okresu może pojawiać się z wielu różnych powodów. Taka wydzielina może być symptomem świadczącym o toczącym się stanie zapalnym dróg rodnych, wykształcających się polipach, mięśniakach lub torbielach na jajniku.

Powinna Pani udać się do ginekologa, który po zbadaniu Pani będzie mógł powiedzieć coś więcej. Niedowaga może być przyczyną braku miesiączki bądź nieregularnych okresów z powodu zaburzeń hormonalnych. Nie powinna jednak wpływać na krzepliwość krwi.

Możliwe przyczyny brązowych plamień zostały opisane w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie.

Temat ten został również poruszony w tekście dotyczącym plamienia zamiast okresu, który znajdzie Pani pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-zamiast-okresu-przyczyny-ciaza-bol-podbrzusza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.