Dlaczego mam to plamienie od tygodnia?

Witam. Zacznę od tego, że mam 21 lat. Od tygodnia mam brązowe plamienie. Dodam jeszcze, że tydzień temu powinnam dostać miesiączkę. Nie mam żadnych objawów związanych z nadchodzącą miesiączką. Wzięłam kilka tabletek rutinoscorbinu lecz nie chorowałam również w tym miesiącu.W dni niepłodne uprawiałam seks z chłopakiem przerywany ale bez zabezpieczenia. Mam odnośnie tego pytanie. Czy tygodniowe plamienie może zwiastować chorobę albo ciążę? Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

plamienie zamiast okresu może zwiastować wczesną ciążę lub być sygnałem świadczącym o nieprawidłowościach związanych z układem płciowym.

Powinna Pani udać się do ginekologa. Po zbadaniu Pani lekarz będzie mógł powiedzieć coś więcej. W międzyczasie sugerujemy wykonać test ciążowy – z moczu lub krwi. Ten drugi będzie bardziej wiarygodny, choć na wynik zapewne trzeba będzie poczekać.

Stosunki w dni niepłodne niosą ze sobą niewielkie ryzyko ciąży. Nie ma też Pani pewności, czy owulacja się nie przesunęła, dlatego w pierwszej kolejności należy wykluczyć ciążę.

Temat ten został poruszony w jednym z naszych artykułów. Znajdzie tam Pani możliwe przyczyny pojawienia się plamień zamiast miesiączki. Oto link do niego:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-zamiast-okresu-przyczyny-ciaza-bol-podbrzusza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.