Czy takie objawy to powód do obaw?

Witam. Po stosunku z partnerem pojawiła się jasno różowa krew. Jest to raczej wydzielina z krwią. Było jej bardzo malutko na papierze toaletowym. Zaniepokoiło mnie to. Pojawił się również ból po wejściu już do końca członka do pochwy. Nasilał się podczas ruchów partnera. Bardziej czułam ból w jednej pozycji kiedy całkowicie był w środku członek i to ja siedziałam na partnerze wyprostowana. Od jakiś 2 tyg. Mam dziwne zawroty głowy, pojawiła się też wrażliwość piersi. 4 dni temu robiłam test ciążowy. Wyszedł negatywny. Czy jest powód do obaw?
KOBIETA, 29 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

pojawienie się bólu podczas stosunku oraz krwawienia/plamienia po jego odbyciu, może wiązać się z podrażnieniem pochwy, które często jest spowodowane jej suchością, intensywną/głęboką penetracją czy infekcją. Odczuwanie pozostałych objawów, takich jak wrażliwość piersi i zawroty głowy mogą wskazywać na obecność zaburzeń hormonalnych.

Wymienione przez Panią dolegliwości są z pewnością wskazaniem do wizyty u ginekologa, który ustali, co jest ich bezpośrednią przyczyną.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/pierwszy-raz-jak-sie-przygotowac-mity

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-po-stosunku-przyczyny

https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-po-stosunku-endometrioza-miesniaki-torbiele

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.