Czy możliwa jest nerwica lękowa?

Od dwóch lat towarzyszy mi sny stres związany z dyskomfortem w pracy która wykonuję. Dodatkowo w życiu prywatnym towarzyszy mi dużo dodatkowego stresu.Od zawsze miałam problem z zmysłem równowagi. Niestety w ostatnim czasie (po dwukrotnym zemdleniu w miejscu publicznym) towarzyszy mi ciągła obawa o upadek. Bóle głowy, zawroty, oczopląs, kołatanie serca powodują że ciągle kontroluje swoje ciało.Nie myślę już o niczym innym, zamykam się w domu unikam relacjiCzy możliwym jest że mam nerwicę lękowa?

W przypadku tylu dolegliwości trudno postawić diagnozę
bez przeprowadzenia badania neurologicznego lub osobistej
konsultacji z psychologiem.
Przede wszystkim należy ustalić, czy źródłem dolegliwości
jest wspomniany przez Panią problem ze zmysłem równowagi,
stres, choroba somatyczna czy też zaburzenia lękowe.
Wskazana jest wizyta u neurologa, który pokieruje dalszą
ścieżką diagnostyczną czyli zleci badania sprawdzające pracę
mózgu i całego układu nerwowego lub konsultacja z psychologiem,
który dotrze do źródeł Pani dolegliwości i dobierze odpowiednią
technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie i ewentualnie
podjąć terapię to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

tak.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam. Możliwe że to nerwica, albo ogólne zaburzenie lękowe albo "po prostu" stan przeciążenia organizmu w wyniku silnego stresu. Pani objawy mogą mieć także podłoże fizjologiczne. Proszę skonsultować się najpierw z internistą, żeby sprawdzić czy jest Pani fizycznie zdrowa, a jeśli okaże się że tak (czego serdecznie życzę), radzę zdecydować się na skorzystanie z pomocy psychologicznej. Pozdrawiam i życzę powodzenia!