Czy możliwe byłoby poczęcie w tej sytuacji?

Witam. Mam 41 lat. Cykle 30 dniowe. W 13 dniu cyklu partner dokonał kilkusekundowej penetracji bez wytrysku wewnątrz. Od tego zdarzenia minęło 16 dni. Dziś mam 29 DC. Wykonałam ok 20 testów ciążowych różnych firm i każdy z nich negatywny. Zawsze z porannego moczu. Wszystkie aplikacje pokazują że owulacja miała miejsce 8 października czyli w 16/17 dc.Wykonałam też test z krwi Babycheck , który najpierw dał wynik negatywny a po pół godziny delikatna blada kreskę w polu T. Czy możliwe jest, by do tej pory żaden z testów nie wyłapał wczesnej ciąży, jeśli miały czułość 10mlU i jak duże prawdopodobieństwo tego że mogłam w tak krótkim czasie stosunku zajść w ciążę , jeśli trwał on kilka sekund?
KOBIETA, 40 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w Pani sytuacji ryzyko zapłodnienia jest znikome. Testy powinny dać wiarygodny wynik po około 2 tygodniach od ryzykownego stosunku, więc ilość negatywnych odczytów wskazuje na brak ciąży.

Test z krwi jest zazwyczaj bardziej czuły niż testy moczu, ale wynik delikatnej białej kreski po pół godziny nie jest typowy. Jeśli wynik był początkowo negatywny, a po pewnym czasie pojawiła się słaba linia, może to być spowodowane błędem, ponieważ ewentualna jasna linia powinna się pojawić niemal od razu (a nie po 30 minutach).

Dla zupełnej pewności, jeżeli miesiączka będzie się opóźniała, proszę powtórzyć test z krwi.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.