Czy możliwe, iż jestem w ciąży?

Witam, mam 18 lat. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne i zazwyczaj biorę je o stałej porze, czasem z 2-3 godzinnym opóźnieniem.17 marca 2010 zapomniałam wziąć tabletki i następnego dnia wzięłam dwie (odstęp czasu przekroczył 12 h), a 20 marca 2010 współżyłam i nie zabezpieczyłam się dodatkowo. Od ponad tygodnia moja temperatura ciała wynosi 37 stopni, czuję się osłabiona i senna, zaczynają pobolewać mnie piersi i pojawiła się na nich siateczka zielonkawych żył, dokucza mi również brak apetytu oraz zaczynam mieć "huśtawki nastroju". Wykonałam test ciążowy, ale wyszedł ujemny. Czy możliwe, że jestem w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W tak wczesnym okresie ewentualnej ciąży, wynik testu ciążowego może być fałszywie negatywny. Dlatego proszę ponowić test po tygodniu lub w przychodni wykonać czulszy test z krwi - badanie stężenia betaHCG we krwi, które daje wynik pozytywny już nawet po 7-8 dniach od zapłodnienia. Pani szanse na ciążę nie są duże, ale nie zerowe. Objawy, które Pani opisuje, są dość subiektywne. Zapraszam również do lektury artykułu w naszym serwsie: http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy.

Pozdrawiam serdecznie!