Czy możliwe jest utrzymanie się tej ciąży?
Witam. Ciąża z dwóch testów. Beta poniedzialek 10800 środa 11900 Według usg tydzien temu ciąża 5tygodniowa,a powinna być 7tydz. Dzisiaj podczas rozmowy telefonicznej Pani Doktor powiedziala że nic z tego nie będzie. Moje pytanie brzmi jakie jest prawdopodobieństwo, że pomimo tak malego wzrostu bety ciąża się utrzyma i dojdzie do szczesliwego rozwiazania?

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
w takich sytuacjach ciężko jest określić prawdopodobieństwo, ponieważ zależy ono od bardzo wielu czynników i najbardziej odpowiednią osobę do udzielania takich informacji jest ginekolog, który wykonuje badanie.
Jeśli nie jest Pani pewna słów lekarza, z którym rozmawiała przez telefon, to warto skonsultować się z jeszcze innym specjalistą. Jeśli potwierdzi to co mówił pierwszy lekarz, najprawdopodobniej będzie musiała Pani pogodzić się ze stratą ciąży. Do końca jednak warto mieć nadzieję. Być może ciąża jest młodsza niż wynika to z daty ostatniej miesiączki.
Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani pod linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyczyny-zbyt-malego-wzrostu-bhcg, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-mozliwe-ze-rozwoj-ciazy-sie-zatrzymal, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/powolny-wzrost-beta-hcg.