Czy możliwe jest uzależnienie od Klonazepamu?

Cierpię na silne ataki lękowe, na które pomaga wyłącznie klonazepam (próbowałem już wielu innych leków). Lek biorę nieregularnie, w przypadku ataku - czasem 0,5mg, a zdarza się też tak, że jednego dnia muszę wziąć 3-4mg. Średnio miesięcznie biorę 8mg. Czy istnieje ryzyko fizycznego uzależnienia się? (O psychiczne się nie boje - po klonazepamie nie czuje się lepiej, pomijając zniknięcie ataku).

Przyjmowanie klonazepamu doprowadza do uzależnienia psychofizycznego.
To jeden z najsilniejszych leków psychotropowych.
Pozdrawiam