Czy możliwe jest wyleczenie lub chociaż wizualnie poprawienie sylwetki ciała w przypadku stwierdzonej Bruzdy Harrisona?

Czy możliwe jest wyleczenie, lub chociaż wizualnie poprawienie sylwetki ciała w przypadku stwierdzonej bruzdy harrisona? Obecnie mam 22 lata, w wieku 14-15 lat odwiedziłem dwóch ortopedów, jednak jedyne co mi zaproponowali to cwiczenia oddechowe - dmuchac do papierowej torby... Czy w obecnej sytuacji jest możliwe poprawienie sylwetki przez np. pływanie?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli defekt kosmetyczny nie jest znaczny to ćwiczenia fizyczne zwiększające muskulaturę moga zniwelować bruzdę. W przypadku znaczącego defektu kosmetycznego jedynie zabieg operacyjny przyniesie częściową poprawę wyglądu.