Czy możliwe jest wyleczenie zapalenia sromu tymi lekami?

dostałam maść prurigo, fenistil, ranisilver, vratizolin na zapalenie sromu. Oraz globulki albivag na regenwracje sromu ponieważ jestem mocno podrażniona. Infekcji grzybiczej ani bakteryjnej w pochwie nie ma. Wykluczona przez lekarza i wymaz. Czy te maści wyleczą mnie ze stanu zapalnego sromu? Żadna z nich nie ma działania przwciwbakteryjnego i przeciwgrzybiczego. Czy dobrze rozumiem, ze zapalenie sromu nie jest wywołane przez te drobnoustroje?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

do zapalenia sromu może dojść nie tylko poprzez infekcje intymne, ale także za sprawą między innymi: urazów mechanicznych, niewłaściwej higieny miejsc intymnych lub stosowania podrażniających skórę środków.

W Pani przypadku, jeżeli pobrany wymaz nie wskazał obecności drobnoustrojów, to prawdopodobnie przyczyną zapalenia może być jedna ze wskazanych wyżej sytuacji. Leki, które są stosowane, powinny pomóc na dolegające zapalenie, jeśli jednak dolegliwość będzie się utrzymywała dłużej i nie zauważy Pani znaczącej poprawy, zalecamy wizytę kontrolną u ginekologa.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-sromu-przyczyny-objawy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.